Sağlıklı Yaşam

yorum yok
1.308 okuma
4 Nisan, 2018

Kendimizin doktoru kendimiz olmalıyız. Bir rahatsızlığımız olduğunuda tabiki kendimiz biliriz ve ona göre kendimiz karar veririz. Sağlığımıza çok dikkat etmeliyiz. Hayattaki en değerli servet Sağlığımızdır. Sağlık çok önemlidir ve kaybedildikten sonra kolay kolay geri gelmemektedir. Belki geçici hastalıklar çok önemli değildir.  Ama maalesef ki çok ciddi bir hastalığınız varsa bu hastalığı ihmal ettiğiniz için sonradan çok fazla üzülebilirsiniz. Bu nedenle rutin sağlık kontrollerini asla ihmal etmemek gerekir.

İnsanlar sanki hiç yaşlanmayacaklarmış gibi, kendilerine sunulan can’a hiç birşey olmayacakmış gibi yaşamaya, zararlı alışkanlıklarla yaşamlarının kalitesini düşürmeye başlarlar.

Sağlığımızı korumanın yolları;

Zararlı alışkanlıklardan vazgeçmeli, spor yapmalı, düzenli beslenmeli, dinlenmeli, düzenli uyku, günde en az bir saat yürüyüş yapmalı, kendimizi üzüntülerden uzak tutmalı, moralimizi yüksek tutmak ve hayata pozitif bakmak gerekir. Bize bizden başka dost yoktur. Bu nedenle sağlığımıza dikkat ederek daha sağlıklı bir yaşam biçimi uygulamalıyız.

Değerli Sohbetmi.Net okurları, Sağlıkla kalın mutlu kalın…


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

SALATALIĞIN FAYDALARI Kemik ve kıkırdak yapısına korur. Silis açısından ...

Günde beş adet ceviz tüketmenin faydaları Cevizin her gün düzenli olarak ...

ELMANIN FAYDALARI Kolestrolu düşürür. Böbreklerin temizlenmesine ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?