Cevizin Faydaları

yorum yok
1.218 okuma
29 Mart, 2018

Günde beş adet ceviz tüketmenin faydaları

Cevizin her gün düzenli olarak uyumadan iki saat önce tüketimi de içerdiği triptopan nedeniyle uyku problemlerini çözdüğü belirlenmiştir. Beyin ve sinirler için vazgeçilmez bir besindir.
Güçlü kemikler ve parlak bir cilt için yararlıdır Ceviz, içerdiği kalori miktarı ile kemik sağlığı üzerinde de olumlu etkiye sahiptir. Kalsiyum emilimi, kemik ve bağ doku sağlığı için gerekli olan manganezin %43’ü, günde dört veya beş ceviz tüketimi ile vücuda alınabilir. Omega 3 yağı ve zengin bakırı da yapısında bulunduran ceviz, cilt için de yararlıdır. Her gün iki veya üç ceviz tüketimi, cildin elastikliğini arttırır ve ciltteki hücrelerin canlı kalmalarına yardımcı olur.

Diyabet hastaları için şeker düzeyinin uygun seviyelerde kalmasına ve bu hastaların, kalp sorunlarından korunmasına yardımcı olmaktadır.

İçeriğindeki E vitamini, damarlarda plak oluşumlarını ve kalp tıkanıklığının oluşmasını engeller. Bununla birlikte damarların çevresini temizler ve genişlemelerini sağlar, böylece kalp hastalıklarına yakalanma riskini de azaltmaktadır.
Ceviz linoleik, alfa linoleik ile birlikte vitamin E ve B6 vitaminlerini içerdiğinden dolayı sinir sitemlerine olumlu yönde etki yapar. Özellikle stres ile mücadelede antidepresan görevini üstlenir, Uyku sorunu olanlar için de şifadır. Yatmadan iki saat önce yenilen ceviz, içerdiği triptofan yardımı ile uyku sorunlarının çözümüne yardımcı olur. Günde beş adet ceviz tüketmek, triptofan’ın yüzde onyedisini karşılamaya yardımcı olur.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Kendimizin doktoru kendimiz olmalıyız. Bir rahatsızlığımız olduğunuda tabiki ...

SALATALIĞIN FAYDALARI Kemik ve kıkırdak yapısına korur. Silis açısından ...

ELMANIN FAYDALARI Kolestrolu düşürür. Böbreklerin temizlenmesine ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?