Sohbet Chat İrc

yorum yok
995 okuma
22 Şubat, 2018

Chat  internette yazışarak, karşılıklı sohbet etmektir. Chat için ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar ve İnternet bağlantısıdır. Chat, aynı odada birden fazla kişinin arasında olabileceği gibi kişiden kişiye de olabilir.

Tabii bu iş farklı yöntemlerle, farklı programlar kullanılarak gerçekleştiriliyor. Şunu düşünün, Madem diğer bir bilgisayar ile bağlantı kurabiliyoruz, bilgisayarımızdaki veriler telefon hattı aracılığıyla anında iletilebiliyor, o zaman başka kullanıcılarla gerçek zamanlı olarak, karşılıklı yazışabiliriz. Yazdıklarımız anında karşı bilgisayara gönderilir, karşı tarafın yazdıkları da bizim bilgisayarımızda görünür. İşte İnternet’te Sohbet (CHAT) olarak özetleyebileceğimiz İRC’nin (İnternet Relay Chat) özü budur.

İnternet‘te farklı sohbet türleri vardır ama İRC‘nin esası şudur: Bir İRC programı edindikten ve internet’e bağlandıktan sonra bu programa İRC sunucularının adresini tanımlar ve Sohbet Sitelerine bağlanırız.  Bu odalardan birine girip, o odadaki diğer kullanıcılarla anında yazışabiliriz. İRC programımızda özel seçenekleri kullanmadıkça yazdıklarımız o odaya bağlanan herkes tarafından görülür; tabii onların yazdıklarını da biz görürüz.
Kullanıcılar İRC yazılımlarından belirli komutlar vererek sadece bir veya daha çok kişiye açık şekilde Sohbet edebilirler. Sohbet yazışarak gerçekleştirilir.

Chat’in İnternet’e bağlanma maliyeti dışında herhangi bir maliyeti yoktur. Chat için ihtiyacınız olan tek şey bir Bilgisayar ve İnternet bağlantısıdır. Saygıdeğer misafirlerimiz, Sohbetmi.Net’ten HoşSohbetler.


Bir önceki yazımda « makalem var.

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

İlerleyen Teknoloji ile birlikte Facebook ve diğer büyük toplum ağlarına göre ...

Sohbetin adresi Neşeli Sohbet Siteleri her daim mutluluğa parmak basmıştır. ...

Özel Sohbet kanalları içinde en kaliteli kanal olan Özel Sohbet sitemiz ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?