Saç Besleyici Organik Şampuan Tarifi!

yorum yok
1.322 okuma
31 Ocak, 2018

Saçlarınız yıprandı ise mevsimsel geçişlerden dolayı dökülüyorsa bu durumda çeşitli formüller deneriz. Saçlarınızı yıkarken kullandığınız şampuana bazı yağlar ve vitaminler ekleyerek şampuanınızın besleyici özelliğini artırabilirsiniz.
Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için evde kolayca şampuan hazırlayabilirsiniz.

Saç Besleyici Organik Şampuan Tarifi:
Gerekli Malzemeler:

500 ml şampuan, 1 tatlı kaşığı bal, 2 adet bemiks (B vitamini) 2 adet E vitamini, 2 adet Bepanthane, 1 çay kaşığı menekşe yağı, 1 çay kaşığı argan yağı, 1 çay kaşığı biberiye yağı, 1 çay kaşığı çam terebendin yağı, 1 çay kaşığı ozon yağı

Yapılışı: Yukarıda belirtilen yağlar ve vitaminler şampuana eklenir. Kırılmayan ampulleri iki havlu veya peçete arasına alarak kırın. Argan yağını güvendiğiniz bir aktardan alınız.

İsterseniz malzemeleri cam bir kasede karıştırıp öyle de ekleyebilirsiniz. Bunun içine 1 çorba kaşığı da su ekliyoruz. Şişeye koyduktan sonra güzelce karıştırın.

Saç besleyici şampuanı hazırlarken saçınıza uygun daha önceden kullandığınız bir şampuanı kullanabilirsiniz. Bebek şampuanı da olabilir. İçine koyacağımız yağlar için dolu şampuanın bir kısmını bir kaba boşaltabiliriz. Şampuanın içine 1 tatlı kaşığı bal koyuyoruz. Vitaminleri kırıp boşaltıyoruz. Sonra 1 çay kaşığı çam terebendin yağı, argan yağı, biberiye yağı, menekşe yağı, ozon yağı da eklenir. Bunları şampuan ile karıştırıyoruz.

Şampuanlar ile saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınızı iyi durulayınız.


Bir önceki yazımda « makalem var.
eLiSs

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Uzun bir aradan sonra, Bedava Sohbet Chat kanalımız Sohbetmi.Net kendisini ...

Akıllı telefonlar yaşantımızın bir parçası haline gelmiştir. Zamanımızın ...

Sohbet Sitemizde birbirinden güzel arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Unutmayalımki, ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?